partner nadace

hlavní partner1.máj Baťov / Otrokovice Barum Rallye Baťové Baťovy závody bombardování celkové Gottwaldov hospody koupaliště kostel Malenovice malé Zlíny mrakodrap náměstí Míru náměstí Práce nemocnice okolí Zlína obchodní dům obytné čtvrti památník T. Bati školství Zlín c. k. zámek život v ulicích

Malenovice


poděkování přispěvatelům

Jiří Wlasák, Martin Kouřil

Doporučení k výletům, rok 1939

Malenovice nad Dřevnicí - sirnaté lázně, založené v r. 1920, 4 km západně od Zlína. Vanové koupele. Vhodné místo pro letní pobyt. Lesnaté okolí, přírodní koupaliště, několik zřídel minerální vody "Slanica". Na "Skalce" starý zámek hrabat Šternberků, který prý vystavěl markrabě Jošt.

V kapličce na hřbitově je krypta hrabat ze Šternberků. Ubytování v soukromých bytech, na "Sokolovní" několik pokojů. Každou hodinu vlakové a autobusové spojení se Zlínem.

Svatá voda: Jižně od Malenovic nad Dřevnicí v hlubokém lese je stará kaplička a studánka, prý se zázračnou vodou, kam se v létě konají pouti ze slováckých obcí. Nedaleko kapličky je lesní chata, kde se poskytne občerstvení a odpočinek. Ze Zlína buď vlakem do Malenovic a ze stanice po žluté značce, nebo ze Zlína po modré značce od Podlesí na Letné a pak směrem ke Lhotě až k chatě. Polodenní vycházka ze Zlína.

zašlete nám materiál tady chci mít reklamu
1.máj Baťov / Otrokovice Barum Rallye Baťové Baťovy závody bombardování celkové Gottwaldov hospody koupaliště kostel Malenovice malé Zlíny mrakodrap náměstí Míru náměstí Práce nemocnice okolí Zlína obchodní dům obytné čtvrti památník T. Bati školství Zlín c. k. zámek život v ulicích
nahoru

© Starý Zlín 2007-2019

tvorba www, firemní a svatební videa 
SKILL production

Jsou tyto stránky responsivní?

Veškerý obrazový materiál na www.staryzlin.cz je opatřen ochranným vodoznakem, obsah těchto webových stránek je chráněn vlastním autorským právem nebo autorským právem jiných stran. Kopírování, rozšiřování, pronájem, vytěžování nebo jakékoli zužitkování obsahu je bez souhlasu autorů zakázáno, neoprávněné užití jakéhokoli obsahu je postižitelné v občanskoprávním i trestním řízení.